• Program aktualizačného vzdelávania 2022/23

• Práca so školským informačným systémom ASC AGENDA/EDUPAGE – dochádzka, komunikácia s rodičmi, hlasovanie, elektronické vzdelávanie...

Termín :September 2022 - január  2023 (  4 hodíny)

Cieľ: Učiteľ  získa vedomosti a zručnosti potrebné na realizáciu Práce so školským informačným systémom EDUPAGE. Cieľom vzdelávania je získanie profesijných kompetencií v oblasti komunikačných schopností a zvýšiť kvalitu vzdelávania využívaním informačno-komunikačných technológií.

Inkluzívne vzdelávanie v základnej a materskej škole

Termín :September 2022 - január 2023 (  8 hodín)

Cieľ: Úvod do inkluzívneho vzdelávania - zoznámenie sa so základnými pojmami a princípmi inkluzívneho vzdelávania. Oboznámenie  sa s Indexom inklúzie, platnou legislatívou.  Inkluzívny prístup = podpora každého človeka v školskom prostredí.

INKLÚZIA – SPOLUPRÁCA S PEDAGOGICKÝM ASISTENTOM

Termín : Január 2023 - jún 2023 (  12 hodín)

Cieľ: Úlohou každého učiteľa je prihliadať a brať do úvahy jedinečnosť každého dieťaťa, z čoho vyplýva, že každé dieťa potrebuje osobitý prístup. Je preto ich povinnosťou, aby hľadali aj nachádzali nové možnosti a poznatky vo výchove a vzdelávaní. Najmä pre deti so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami je kľúčová spolupráca učiteľa a pedagogického asistenta pre jeho napredovanie. Učitelia sa v praxi stretávajú s mnohými problémami či postihnutiami žiakov od narušeného vývinu reči cez špecifické poruchy učenia až po psychosociálne narušenia.