• Pokračovanie vo vzdelávaní žiaka na SŠ

•

Harmonogram zberu informácií k prijímaniu uchádzačov so základným vzdelaním na denné štúdium stredných škôl pre školský rok 2022/2023. V súlade so Zákonom 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov z 22. mája 2008.

Gestor

Úloha

ZZ

Zákonný zástupca žiaka podáva prihlášku riaditeľovi SŠ.

SŠŠ

Overenie športového výkonu - prvá fáza talentových skúšok na SŠŠ

Testovanie 9

20.3.2024

SŠ tal.

1. kolo 1. termín talentových skúšok a overenie zdravotnej spôsobilosti pre Stredné športové školy (2. fáza)

1. kolo 1. termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií)

1. kolo 2. termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií)

SŠ tal.

1. kolo 2. termín talentových skúšok a overenie zdravotnej spôsobilosti pre Stredné športové školy (2. fáza)

Zber záujmu žiakov štvrtých ročníkov o štúdium na gymnáziách s osemročným vzdelávacím programom

Zverejní konanie druhého kola

2. kolo prijímacích skúšok.

Čo uvádzame na prihláške:

Osobné údaje o žiakovi:

rodné číslo žiaka

meno a priezvisko žiaka

trieda

štátne občianstvo

ročník štúdia

znížená pracovná schopnosť (držiteľ preukazu ZŤP)

integrácia (začlenenie)

Školské výsledky žiaka

Známky na vysvedčení z jednotlivých predmetov a známka zo správania.

Koncoročné známky zo 6.,7.,8.ročníka.               Polročné známky z 9. ročníka

Ocenenia žiaka

Účasť a ocenenia v súťažiach. SŠ berú do úvahy súťaže vyhlasované ministerstvom školstva (predmetové olympiády, literárne súťaže, športové súťaže...) Na prihlášku sa uvádzajú súťaže od 6. ročníka ZŠ a vyššie, SŠ si volí svoje vlastné kritériá, ktoré súťaže bude brať do úvahy a ich bodové ohodnotenie. Na prihlášku sa uvádza účasť a ocenenie v okresnom, krajskom, celoslovenskom a vyššom kole súťaže, nie školské kolá súťaží!

Údaje o zákonnom zástupcovi

Meno a priezvisko zákonného zástupcu.

Adresa zákonného zástupcu. Nutný je podpis jedného zo zákonných zástupcov bez ohľadu na to, ktorý je uvedený na prihláške.

Lekársky posudok

Posudok od detského obvodného lekára. Lekár musí posúdiť, či zvolený odbor je zo zdravotného hľadiska vhodný pre žiaka. Nutná je pečiatka, dátum a podpis lekára. Služba je lekárom  spoplatnená.

Postup pri vypisovaní prihlášky:

Na základe rozhodnutia žiaka a jeho zákonného zástupcu (škola a odbor) vypĺňa prihlášku výchovný poradca. Žiak a zákonný zástupca podpisujú prihlášku. Zákonný zástupca potvrdí prihlášku u obvodného detského lekára. Riaditeľ základnej školy podpisuje a pečiatkou overí správnosť údajov na prihláške a odosiela ju s prílohami na strednú školu.

Prílohy prihlášky

Potvrdenie od lekára v prípade, že žiak je držiteľom preukazu ZŤP. Originály diplomov zo súťaží alebo ich kópie overené notárom. Zákonný zástupca môže kópie diplomov osobne doručiť  na príslušnú SŠ /nemusia byť notársky overené/.

Záväzné potvrdenie o nástupení na SŚ

- stiahnete si na stránke strednej školy, na ktorú je žiak prijatý